30. Akcja Sprzątanie Świata

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.
18 września uczniowie klas I-III wzięli udział w 30. Akcji Sprzątania Świata, której hasło w tym roku brzmi: "Sprzątanie Świata łączy ludzi". Rozpoczęto ją pogadanką na temat celów głównych akcji, a także prezentacją na temat akcji przygotowaną przez uczniów klasy III. Uczniowie zaśpiewali piosenkę "Moja planeta Ziemia". Następnie w klasach obejrzeli film edukacyjny „Recyklersi- Sprzątanie Świata" .Wykonali również prace plastyczne „Jak dbam o środowisko" Dodatkowo dzieci z klasy III wykonały ekologiczne lapbooki.
Joanna Grabowska