OMNIBUS 2023 – konkurs wiedzy klas I - III

02.06.2023 roku w Szkole Podstawowej w Brojcach odbył się finał szkolnego konkursu wiedzy OMNIBUS 2023 klas I - III.
Wzięło w nim udział 14 uczniów reprezentantów z każdej klasy.
Konkurs miał formę indywidualną i składał się z części testowej, zadań otwartych, łamigłówek, wykreślanek, rebusów.

Celem konkursu było: sprawdzenie własnej wiedzy z różnych dziedzin, wzbogacanie słownictwa, zachęcanie do stałego poszerzania wiedzy, formułowanie odpowiedzi na pytania, kształtowanie zasad współpracy w grupie rówieśniczej i międzyklasowej, wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji, kształcenie umiejętności uważnego słuchania innych.
Do konkursu przystąpili uczniowie klas I – III, którzy przez cztery miesiące rozwiązywali testy wiedzowe. Spośród uczestników etapów klasowych wyłoniono zwycięzców z najwyższą liczbą punktów.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału: to:

Kategoria – klasa I „a”

Matera Amelia

Stankiewicz Gabriela

Wróbel Nikola

Kategoria – klasa I „b”

Michalczyk Marcel

Jędrzejczak Adrianna

Zakrzewski Bartosz

Kategoria – klasa II

Bodnar Maciej

Beśka Radosław

Czechowicz Zbigniew

Piskorz Szymon

Kategoria – klasa III

Dobrowolska Nina

Bączkiewicz Oliwia

Majkut Dawid

Ciach Mikołaj

Omnibusem zostaną uczniowie na poszczególnych poziomach klas Ia, Ib, II i III.
Wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci na koniec roku szkolnego 2022/2023 otrzymają nagrody rzeczowe.

Konkurs przygotowały i przeprowadzały panie: Małgorzata Kozłowska i Justyna Wośko –Dziamska