Biedronki z wizytą u Wójta Gminy Brojce

Dla dziecka najbliższy świat to jego dom, przedszkole oraz miejscowość, w której mieszka. Dlatego dnia 12 maja w piątek grupa Biedronki odwiedziła m.in. Urząd Gminy Brojce.

Pan Michał Zinowik - Wójt naszej gminy oficjalnie przywitał dzieci tego dnia przed urzędem i zaprosił na spotkanie. Następnie opowiedział przedszkolakom o swojej pracy i cierpliwie odpowiadał  na chętnie zadawane przez dzieci pytania. Spotkanie było również bardzo cenną lekcją patriotyzmu. W ramach prowadzonej przez wychowawczynię grupy,  innowację pedagogiczną  nasz Włodarz opowiedział dzieciom o Józefie Piłsudskim głównodowodzącym polskimi wojskami, w czasie wojny polsko- bolszewickiej.

Ogromną atrakcją spotkania okazała się wizyta w gabinecie Pana Wójta, dzieci mogły zasiąśc przez chwilę w fotelu Pana Michała i wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie spotkania Pan Wójt wręczył dzieciom prezenty, które sprawiły ogromną radość maluchom. W ramach podziękowania za spotkanie dzieci również wręczyły Włodarzowi Gminy laurkę, na której wszyscy się podpisali i słoik z niewzwykłymi cukierkami z motto na każdy dzień miesiąca.

Dzieci oraz panie serdecznie dziękują panu Wójtowi za ciekawe i wartościowe spotkanie, życząc dalszych sukcesów, zapału, wytrwałości i ciągłego spełniania się w misji służenia ludziom.

Ewa Wołczak

Monika Śmiglicka