OD GĄSIENICY DO MOTYLA-GRUPA BIEDRONKI

Motyl kojarzy się przede wszystkim z delikatnością, pięknem i oczywiście z wiosną, czyli czasem, gdy wszystko budzi się do życia.

11 maja to wyjątkowy dzień dla grupy Biedronki, który rozpoczął się od wspólnych tańców- dzieci tańczyły i "fruwały" w rytm wesołej muzyki. Poznały etapy rozwoju motyla oraz dowiedziały się o jego znaczeniu w przyrodzie i gospodarce człowieka. Poznały też budowę motyla, wygląd i nazwy motyli, które możemy spotkać wiosną i latem na naszych łąkach i w ogrodach. Następnie rozwiązywały karty pracy i wykonały pracę plastyczną wykorzystując makaron w odpowiednim kształcie np. makaron w kształcie świderki  zastąpił poczwarkę, a makaron w kształcie kokardki motyla dorosłego.

Przewodnim celem tego dnia było rozbudzenie zainteresowania przyrodą, wzbogacenie wiedzy na temat motyli oraz poznanie ich cyklu rozwojowego.

Ewa Wołczak

Monika Śmiglicka