„Czy potrafisz ratować życie”

Uczniowie klas I - VIII oraz grupy przedszkolne ze Szkoły Podstawowej w Brojcach uczestniczyli w zajęciach  dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.                          28 kwietnia br. przyszli harcerze z 5 Drużyny Harcerskiej „Żółto - Zieloni”, aby zaprezentować  dzieciom jak zachować się w sytuacji kiedy zachodzi potrzeba udzielenia pomocy.

Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć czy nieszczęśliwych wypadków. Obserwowali i uczyli się czynności z zakresu resuscytacji wykonanych na fantomie. Ponadto utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych.

Były to zajęcia – które mogą przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba będzie komuś pomóc.

Dziękujemy!

J.Zarzycka