Stąd wyjdzie iskra

„W domu w przedszkolu, w szkole z Panem Bogiem” to II edycja projektu realizowana w SP w Brojcach w roku szkolnym 2022/2023.

Uczniowie klas pierwszych i drugiej zapoznali się z osobą siostry Faustyny i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Święta Faustyna Kowalska, przekazując słowa usłyszane od Pana Jezusa, przypomniała Kościołowi i światu prawdę o miłosierdziu Boga, który zawsze jest gotów przebaczać grzesznikom. Święta Faustyna dała Kościołowi święto Miłosierdzia Bożego, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i obraz Jezusa Miłosiernego. Wszystkie te dary przypominają o tym, że miłosierdzie jest jednym z imion Boga. My także jesteśmy wezwani, aby przez pomoc bliźnim i uczenie się przebaczenia stawać się żywym obrazem miłosiernego Boga.

Podsumowaniem katechezy było obejrzenie filmu „Święta Faustyna z serii Aureola”, wykonanie ilustracji świętej Faustyny, puzzli i figury Jezusa Miłosiernego.

Justyna Wośko – Dziamska