Dzień Babci i Dziadka na ludową nutkę

Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w grupie Promyczki odbyła się 20 stycznia.

Dziadków i pradziadków gościliśmy w sali wiejskiej w Brojcach.
Spotkanie obfitowało we wzruszające momenty, którym towarzyszyła ludowa oprawa. Występy
Promyczków obfitowały w ludowe przyśpiewki, tańce: Trojak, Kujawiak, Klepany, Koziorajka ale również scenki ludowe oraz wiersze i piosenki o babci i dziadku. Zabraliśmy dziadków choć na chwilkę do czasów ich dzieciństwa i młodości. Nasi goście byli bardzo wzruszeni, nie kryli łez. Byli bardzo dumni, że ich wnuki potrafią odważnie, z przejęciem i wielką starannością odgrywać scenki, śpiewać i tańczyć. Po występie dzieci obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami i zaprosiły do wspólnych zabaw i tańców.
To międzypokoleniowe spotkanie było wspaniałą okazją do pielęgnowania tradycji ludowych, wzmacniania więzi rodzinnych oraz uczenia dzieci szacunku do osób starszych.
Wielkie podziękowania składam rodzicom Promyczków za piękne przystrojenie stołów oraz przygotowanie poczęstunku.

Halina Goszczyńska