Spotkanie w ramach programu "Porozmawiajmy o Zdrowiu i nowych zagrożeniach"

Spotkanie w ramach programu

"Porozmawiajmy o Zdrowiu i nowych zagrożeniach"

W ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gryficach oraz Powiatową Stacją  Sanitarno-Epidemiologiczną w Gryficach w Szkole Podstawowej w Brojcach  w dniu 17.05.2022 roku w ramach Programu odbyły się spotkania dla klas V-VII "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach".

Kampania ma na celu zwiększenia świadomości młodych osób w związku z zagrożeniami jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków i dopalaczy, a także związanych z nimi konsekwencjami prawnymi, ale również zdrowotnymi czy społecznymi.

Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze informacje o środkach uzależniających, ich szkodliwości dla organizmu i życia społecznego.

Głównym celem spotkania było kształtowanie u uczniów umiejętności podejmowania krytycznych, samodzielnych i odpowiedzialnych decyzji odnośnie własnego zdrowia, a w pewnych sytuacjach również i innych osób.

Joanna Zarzycka