MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „RADOŚCI I BOLEŚCI ŚW. JÓZEFA” z okazji Roku Jubileuszowego św. Józefa

W Szkole Podstawowej w Brojcach odbył się konkurs „RADOŚCI I BOLEŚCI ŚW. JÓZEFA” na etapie szkolnym od 08.02.2021 – 05.04.2021. Organizatorem konkursuw Szkole Podstawowej w Brojcach była p. Justyna Wośko – Dziamska.  Organizator główny to : Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie i współorganizatorzy: Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej, Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Mikołaja Biskupa w Wolinie,  Gmina Wolin.

Patronat honorowy nad konkursem objął Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Maltańskim Pan Janusz Kotański.

Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska-Kulesza,

Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga.

Celem konkursu było: upamiętnienie 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła Świętego, pogłębienie wiedzy na temat. św. Józefa, ukazanie postaci świętych jako wzoru do naśladowania we współczesnym świecie, wyrażenie własnych przeżyć i refleksji środkami plastycznymi,  rozwijanie talentu plastycznego, umiejętności poznawczych i informatycznych, kształtowanie wiary we własne siły, rozbudzenie dociekliwości i samodzielności, promowanie zdolnych i ambitnych uczniów.

Wśród uczniów naszej szkoły na dalszy etap konkursu zakwalifikowały się prace następujących uczniów:

Martyna Drzewiecka  - oddział przedszkolny Promyczki

Bartosz Cedrowski - oddział przedszkolny Promyczki