Szkoła Podstawowa w Brojcach

Szkoła Podstawowa w Brojcach

72-304 Brojce ul. Długa 19

 

tel. 91 386 11 16

 

email: sp.brojce@brojce.net.pl

 

ePUAP: /SPBrojce/SkrytkaESP

 

https://www.facebook.com/SU-Brojce-106630704405580

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1089063
  • Do końca roku: 228 dni
  • Do wakacji: 35 dni

ZUPEŁNIE INNA LEKCJA PRZYRODY

15 marca 2017 roku uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej w Brojcach Filia w Dargosławiu, uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody w samym sercu Wolińskiego Parku Narodowego. Warsztaty edukacyjne były prowadzone w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grodnie k. Międzyzdrojów.

Opiekę podczas wyjazdu sprawowali: p. Piotr Łakomy- szkolny koordynator wyjazdu, p. Barbara Kisiel- Sadowska, p. Dorota Klim i p. Anna Gołach Rucińska.

Temat zajęć:  Poznajemy przyrodę wszystkimi zmysłami. Podczas warsztatów, łączących badania terenowe z doświadczeniami i obserwacjami powadzonymi m.in. w pracowni laboratoryjnej, uczniowie wcielali się w odkrywców i badaczy, by poznawać otaczającą ich przyrodę.

Uczniowie spacerując po parku mogli obserwować przyrodę, poznać piękno tego miejsca. Zadania przygotowane przez organizatorów miały uzmysłowić, jak możemy odbierać przyrodę. Uruchomiliśmy nasze zmysły:

*słuch - identyfikując odgłosy słyszalne w parku,

*wzrok – obserwując przyrodę oczami zwierząt i owadów mieszkających w parku,

*dotyk – identyfikując drzewa po dotyku ich kory, gałązek, cech szczególnych - mając przepaski na oczach,

*węch – tworzyliśmy leśne zapachy.

 

Druga część warsztatów miała miejsce w laboratorium, która dostarczyła kolejnych ekscytujących wrażeń. Praca z mikroskopem i obserwacje mikroskopowe bardzo zainteresowały uczniów.

Zajęcia były prowadzone przez ekspertów z dziedziny nauk biologicznych, na co dzień pracujących m.in. w Wolińskim Parku Narodowym i Uniwersytecie Przyrodniczym im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał dyplom „Młodego badacza przyrody”, a szkoła otrzymała 15 nowoczesnych lup do wykorzystania podczas zajęć przyrodniczych.

Zajęcia były prowadzone w ramach projektu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Piotr Łakomy