Zbiórka makulatury dla Fundacji „Przyjazny Świat Dziecka”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach po raz kolejny włączyli się w zbiórkę na rzecz potrzebujących. Tym razem podjęli wezwanie zbiórki makulatury dla Fundacji „Przyjazny Świat Dziecka”. Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Rodzinne domy dziecka są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców. Mogą one znaleźć tam pomoc, schronienie i prawdziwy dom. Biorąc udział w akcji - pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka - zapewnieniu dzieciom opieki w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków panujących w normalnej rodzinie. Jednocześnie projekt ma wymiar edukacyjny. Uczy dzieci i młodzież empatii, a także pokazuje, że należy pomagać innym. Poza tym, udział w akcji sprawia, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną zdobywają wiedzę na temat segregowania odpadów i od najmłodszych lat wdrażają ją w życie. Akcję organizuje Fundacja Przyjazny Świat Dziecka z siedzibą w Warszawie przy ul. Jana Pawła II 63, lok. 2. Przedmiotem akcji jest zbiórka makulatury.  Akcja trwa do 2 czerwca 2017 r. Podsumowanie akcji nastąpi do dnia 16 czerwca 2017 r. Uczniowie w czasie trwania akcji przynoszą do szkoły makulaturę (gazety, czasopisma i pojedyncze kartki papieru) i składają ją w bibliotece szkolnej z dołączoną karteczką: imię i  nazwisko ucznia, klasa, ilość makulatury w kilogramach. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji. Akcję w szkole prowadzi :p. Iwona Prus i P. Justyna Wośko – Kawka.

Justyna Wośko – Kawka