„CIUCHCIA NA FALI”

Dnia 09.02.2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach odwiedzili wystawę W Szczecinie „Ciuchcia na fali”. Organizatorem wycieczki była p. Justyna Wośko – Kawka.  Makiety z lokomotywami, które mkną po szynach, wydają dźwięki, puszczają dym z komina tak jak prawdziwe pociągi zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach. Na trasie pociągi napotykają na rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej, mosty, semafory, zwrotnice a nawet miniaturowe dworce. Obok wystawy lokomotyw, parowozów, wagonów kolejowych można było zwiedzić również wystawę miniatur latarni morskich z Pomorza Zachodniego w skali 1:10. Wiernie odwzorowane miniaturowe latarnie morskie zaskakują ilością detali. Po zwiedzeniu wystawy można było odwiedzić strefę zabawy. W strefie zabaw uczniowie rozwiązywali zagadki, budowali tory kolejowe oraz bawili się kolejkami. Największą atrakcją była przejażdżka repliką parowozu Px48. Lokomotywa została pomniejszona sześć razy i bardzo wiernie odtworzona. Jej produkcja trwała prawie dwa lata. Patronat honorowy nad wystawą objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego p. Olgierd Gemblewicz oraz Mecenat miasta Szczecina. Podsumowaniem wycieczki była wizyta w MC Donaldzie. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci powrócili do domu.

Justyna Wośko - Kawka