Projekt szkolny „Zielona i cyfrowa Szkoła Podstawowa- rozwój edukacji w Gminie Brojce”.

Projekt szkolny „Zielona i cyfrowa Szkoła Podstawowa- rozwój edukacji w Gminie Brojce” na kwotę 1.158.193 zł 20 gr rozpoczyna się od lutego i potrwa do 31.12.2025 roku. W ramach projektu zostanie utworzona w pełni wyposażona pracownia języków obcych oraz komputerowa, doposażona pracowania przyrodnicza, matematyczno-fizyczna, sala gimnastyczna, wyposażone zostaną poszczególne sale w sprzęt, meble, atrakcyjne pomoce dydaktyczne, indywidualne szafki szatniarskie, meble na korytarze szkolne, sprzęt multimedialny. Uczniowie klas I-VIII uczestniczący w projekcie, będą mogli skorzystać z wycieczek (między innymi do Warszawy i Trójmiasta), szerokiej oferty zajęć, np. zajęcia teatralne, muzyczne, logopedyczne, Klub Młodego Ekologa, sportowe – gry i zabawy zespołowe, zumba, zajęcia sportowo-rekreacyjne, matematyczne z ćwiczeniami interaktywnymi, arteterapia, terapia ręki, zajęcia z programowania - LEGO, druku 3-D, warsztaty teatralne, zajęcia przygotowujące do egzaminu, kreatywne laboratorium fizyczne z elementami astronomii i wykorzystaniem VR, grywalizacja, zajęcia rozwijające zainteresowania przyrodniczesensoryczny świat zmysłów, języka angielskiego, doradztwa zawodowego. Istotnym elementem realizacji projektu  będzie podnoszenie kwalifikacji kadry oraz warsztaty i szkolenia  dla rodziców – mamy nadzieję, że wesprzecie nas Państwo w tym zakresie.