XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” w klasach I – III

W marcu uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem KRUS – u, na którym została przeprowadzona pogadanka na temat bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym  upowszechnianych  poprzez  projekt „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś” .

Dla utrwalenia poznanych wiadomości , dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające prace i zabawy na terenie gospodarstwa rolnego w czterech porach roku. Najładniejsze prace zostały umieszczone na gazetce szkolnej zatytułowanej „Wieś – wiosna, lato, jesień , zima”.

Podczas spotkania dzieci zostały również zachęcone do uczestniczenia w konkursie plastycznym pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi      pt. „ Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” .

Zadaniem  konkursowym  było  wykonanie  dwuwymiarowej  pracy  plastycznej,  w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane  przez  Kasę Rolniczego  Ubezpieczenia  Społecznego sposoby  zapobiegania  wypadkom  przy  pracy  i  rolniczym  chorobom  zawodowym popularyzowane w ramach projektu „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.

W klasach I – III zostało wykonanych i przesłanych na adres organizatora 9 prac plastycznych.

Maria Suda i Joanna Grabowska