Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu zwany także Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia.
Dziś, 4 kwietnia w naszej szkole odbyły się praktyczne zajęcia dotyczące wiedzy o autyzmie. Uczniowie z klas 4-8 brali udział w warsztatach, zajęciach i ćwiczeniach, które miały na celu przybliżyć im zagadnienia związane z autyzmem. Młodzież poznawała przy tym problemy i trudności z jakimi mierzą się ich rówieśnicy w życiu codziennym.

Serdecznie dziękujemy gościom z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryficach za fantastyczną energię, ogromne zaangażowanie i rozpowszechnianie tolerancji i szacunku.

Edyta Balonis