Projekt edukacyjny „Jak mówić o niepełnosprawności?” Dzień Chorych na Padaczkę

Padaczka (inaczej określana mianem epilepsji) to choroba o charakterze neurologicznym, objawiająca się przede wszystkim występowaniem ataków padaczkowych. Obecnie istnieje wiele sposobów leczenia padaczki oraz metod zwiększających komfort życia pacjenta. Warto więc wiedzieć, jak się zachować będąc świadkiem ataku, by nie pogorszyć stanu chorego, kiedy wezwać pogotowie ratunkowe i jak w ogóle rozpoznać atak epilepsji.

Klasa I w ramach Międzynarodowego Dnia Epilepsji zapoznała się z informacjami o chorobie. Miała możliwość wysłuchania opowiadania o Janku, który miał epilepsję. W ramach zajęć uczniowie układali również historyjką obrazkową dotyczącą pomocy podczas napadu epilepsji. Ćwiczyli wzywanie pomocy. Podejmowali także próby ułożenia kolegi czy koleżanki w pozycji bocznej ustalonej.

Na koniec zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczną ”Lawendową wstążkę.” Wszystkie prace zostały zaprezentowane na klasowej gazetce.

Jolanta Dzięgielewska