Turniej unihokeja dziewcząt SP w Brojcach

Dnia 16.02.2024 roku w Szkole Podstawowej w Brojcach odbył się szkolny turniej unihokeja dziewcząt klas IV – VIII. Unihokej wymaga od zawodników szybkości precyzji. Ponadto każdy członek zespołu powinien wiedzieć, jaką rolę pełni i jakie ma zadania. Te elementy decydują o sukcesie unihokeja.

Turniej był  przeprowadzony w ramach innowacji pedagogicznej „Dbam o zdrowie”.  W turnieju wzięły udział  4 drużyny dziewcząt.

Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, a każde spotkanie obfitowało w wiele emocjonujących zwrotów akcji. Byliśmy świadkami wielu bramek i walki o każą piłkę i każdy centymetr boiska.

Po emocjonującej grze wyłoniono zwycięzców:

I miejsce –  klasa VII

II miejsce – klasa VIII

III miejsce – klasa IV

IV miejsce – klasa V

Spośród uczestników turnieju wyłoniono najlepszą zawodniczkę, którą została Oliwia Jarosińska z klasy VII  i najlepszą bramkarkę którą została Alicja Piszcz z kl. V.

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami i pucharami.  Turniej przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Justyna Wośko – Dziamska  i p. Piotr Lenkiewicz. Wszystkim serdecznie gratulujmy i do zobaczenia na kolejnych zmaganiach sportowych.

Justyna Wośko – Dziamska