Umiemy czytać

Luty to miesiąc, w którym uczniowie klasy I umieją dość dobrze czytać, poznały większość liter, umieją je pisać i łączyć w sylaby, wyrazy i zdania.  W związku z uroczystym pasowaniem na czytelnika została przygotowana wystawa oraz gazetka na holu szkoły. Po wizycie w bibliotece, dzieci wykonały okładkę swojej pierwszej wypożyczonej książki, prace zostały wyeksponowane na gazetce. W dniu pasowania przygotowana została wystawa klasycznych lektur dziecięcych znanych autorów polskich. Dzieci chętnie zaglądały na wystawę podczas przerw i czytały fragmenty książek z zainteresowaniem. Na następny dzień pojawiła się druga wystawa przedstawiająca innowację „Alfabet od A do Z”. Na holu ustawione zostały segregatory dzieci z ich pracami przedstawiającymi poznane  litery. Każda z nich wykonana została inną techniką plastyczną i umieszczona w segregatorze. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem klas podczas przerw.

Maria Suda