Pasowanie na czytelnika w klasie I

W czwartek 22 lutego uczniowie klasy I uroczyście ubrani odwiedzili bibliotekę szkolną. Wizyta była bardzo ważna ponieważ był to dzień, w którym zostali zapisani do biblioteki szkolnej i wypożyczyli swoją pierwszą w życiu książkę do samodzielnego przeczytania. Zanim jednak ją otrzymali musieli pokazać, że umieją czytać i wiedzą jak o książki dbać. W krótkim przedstawieniu prowadzonym przez koleżanki z klasy IV nauczyli się rymowanki o książce, czytali życzenia książki, układali w grupach tytuły lektur i ich autorów oraz rozpoznawali książki z biblioteki szkolnej i gminnej. Spisali się bardzo dobrze! Pani dyrektor z panią bibliotekarką dokonały uroczystego pasowania na czytelnika i wręczyły zakładkę na pamiątkę.

Maria Suda