Zajęcia sensoryczne w klasie I w ramach innowacji Alfabet od A do Z

W drugim tygodniu lutego pani Jola ponownie zagościła w klasie I z zajęciami sensoplastycznymi. Tym razem zaproponowała zrobienie „sztucznego śniegu”, do którego wykorzystana była jednorazowa pieluszka i woda.

Żeby zrobić taki śnieg, należało rozłożyć pieluszkę i rozciąć środek tak, aby ze środka wyrzucić do miseczki drobne kuleczki. Następnie stopniowo dzieci dolewały zimną wodę i ugniatały powstającą masę. Gdy konsystencja była zbliżona do śniegu, można było zacząć zabawę. Dzieci formowały śnieżki w dłoniach lub bałwana. „Sztuczny śnieg” robi się szybko, a zrobiona masa przypomina prawdziwy śnieg: jest taki mokry i zimny.

Zabawa „sztucznym śniegiem” zapewnia dzieciom dodatkowe wrażenia sensoryczne.

Maria Suda i Jolanta Dzięgielewska