Jasełka dla mieszkańców Gminy Brojce - w "Drodze do Betlejem"

"Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią,

Nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią"

Dzień Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli to uroczystość obchodzona w katolickich kościołach 6 stycznia.  To wielkim moment, w którym Trzej Mędrcy ze Wschodu przynieśli Dzieciątku Jezus swoje dary i oddali mu hołd.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach 6 stycznia 2024 roku zaprezentowali jasełka „W drodze do Betlejem” dla mieszkańców Gminy Brojce na zaproszenie ks. Krzysztofa Grabowskiego i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Brojcach – p. Janiny Perzanowskiej i p. Agnieszki Fudały.

Uczniowie wcielili się w rolę współczesnych ludzi, którzy zagubili sens Bożego Narodzenia. W codziennej krzątaninie zabiegają o pięknie wystrojony dom, własny wygląd, zarabianie pieniędzy oraz zapominają o najstarszych członkach rodziny. Bóg posyła im na pomoc zastępy Aniołów, którzy mają im przypomnieć, że w Betlejem wydarzył się CUD – NARODZINY BOŻEGO SYNA. Dzięki nim zostaje zburzony mur zbudowany z pychy, egoizmu, chciwości… Pośród ludzi zapanowała miłość, dobroć, radość, cierpliwość i łagodność. Celem tego pięknego występu w wykonaniu uczniów było ukazanie i docenienie najważniejszych wartości, które ze sobą niesie Boże Narodzenie i to, o co trzeba dbać każdego dnia.

Słowa wypowiedziane w trakcie przedstawienia zwracają uwagę na to, iż „zdarzyć się może wszędzie owo najważniejsze spotkanie w naszym życiu, ale trzeba wyjść Mu naprzeciw, trzeba chcieć Go szukać”. Wówczas przesłanie Świąt i atmosfera miłości oraz życzliwości będzie nam towarzyszyła nie tylko w tym wyjątkowym czasie, ale również w codziennym życiu.

Scenografia Jasełek miała podkrślała połączenie współczesności z wydarzeniami z czasów narodzin Pana Jezusa.

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła naszych aktorów gromkimi brawami. Program artystyczny przygotowała pani Justyna Wośko-Dziamska, oprawę muzyczną pani Małgorzata Kozłowska,  a dekoracje pani Jolanta Dzięgielewska i p. Edyta Balonis.

Życzenia noworoczne dla mieszkańców złożone przez uczniów:

Otul się magią świątecznych dni jak ciepłym szalem.

Kolorowymi lampkami na choince naciesz oczy,

dźwiękami kolęd uraduj uszy,

serce wypełnij serdecznościami z przysłanych kartek świątecznych.

Zapomnij o wszystkim co smuci i boli.
Zdrowia, miłości,
Wszelkiej obfitości,