Mikołajkowe spotkanie integracyjne w klasie pierwszej

6 grudnia do naszej szkoły zostali zaproszeni rodzice uczniów klasy I na zajęcia otwarte na temat tradycji mikołajkowych w Polsce i Europie.

Dzieci przywitały się z rodzicami  i wskazały przygotowane dla nich miejsca w klasie. Na początku zajęć rozwiązały zagadkę, która wskazała temat zajęć, a następnie wysłuchały opowiedzianą legendę o św. Mikołaju.

Podczas zajęć przygotowane dzieci przeczytały krótkie informacje na temat tradycji mikołajkowych w krajach europejskich.

Podczas zajęć  pani sekretarka  przyniosła list dla klasy I. Był to list od Mikołaja:

Laponia 6 grudnia 2023 r.

Drogie dzieci!

Dowiedziałem się, że macie dla mnie serduszkowe prezenty. Przeczytam każde serduszko, na pewno w każdym jest dużo dobrych uczynków dla innych. Już nie mogę doczekać Się spotkania z Wami. Ja też mam dla Was prezenty. Aby je dostać musicie jeszcze trochę popracować. Ciekaw jestem czy wiecie jak wyglądam.

Wiem, że są z Wami rodzice. Razem wykonajcie prace plastyczne z moja podobizną, chętnie je obejrzę jak się z Wami spotkam.

Święty Mikołaj

Dzieci ucieszyły się, że dostaną prezenty i zabrały się do pracy z rodzicami. Każdy wykonał pracę plastyczną, która przedstawiała Mikołaja. Następnie razem z rodzicami przygotowały gazetkę mikołajkową.

Aby rozwiać wątpliwości czy Mikołaj istnieje czy nie, obejrzały list wideo do dzieci z Polski, dowiedziały się z niego, gdzie Mikołaj mieszka i skąd wie o jakim prezencie marzą . Mikołaj podkreślił, że to mama zawsze myśli o swoim dziecku, dlatego dzieci wręczyły wcześniej przygotowane ramki ze zdjęciami mamie lub tacie.

Zajęcia zakończyły się  spotkaniem z pomocnikami Mikołaja o czym opisuje następna relacja: „Imieniny Mikołaja”.

Maria Suda