Imieniny Mikołaja w klasie I

6 grudnia obchodziliśmy w klasie imieniny Mikołaja. Kilka dni wcześniej pani odczytała  list o następującej treści:

Drogie dzieci!

6 grudnia obchodzi swoje imieniny Ktoś bardzo ważny i teraz bardzo zapracowany. Gdy uważnie będziecie śledzić zapisy na kartce kalendarza, dowiecie się kto to jest. Wiemy, że ten ktoś się do nas wybiera, a skoro obchodzi swoje imieniny, to musimy przygotować dla niego prezenty. Muszą być niezwykłe bo i gość będzie niezwykły. Proszę o wykonanie serduszek i zapisanie na nich Waszych dobrych uczynków. Ważne, abyście zrobiły coś dobrego dla koleżanki, kolegi, mamy, taty lub innej osoby. Koniecznie podpiszcie prezenty i wrzućcie je do pudła. W odpowiednim momencie wręczymy je solenizantowi, bo on ma najlepsze serce na świecie.

5 grudnia wszystkie dzieci miały gotowe prezenty. W dzień imienin pomocnicy Mikołaja przynieśli wór z prezentami. Dzieci przywitały ich radośnie wierszem i piosenką, a później razem zatańczyli w kole. Po odebraniu prezentów, dzieci przekazały w prezencie przygotowane serca pomocnikom Mikołaja.

Maria Suda