MAGICZNY WYMIAR EDUKACJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BROJCACH

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa kluczową rolę w edukacji, umożliwiając nauczycielom i uczniom eksplorację nowych sposobów nauki i zabawy. Jednym z najnowszych i najbardziej fascynujących rozwiązań jest interaktywna podłoga, która  przenosi edukację na zupełnie nowy poziom.

Szkoła Podstawowa w Brojcach w ramach projektu „Aktywna tablica” otrzymała interaktywną podłogę. Interaktywna podłoga łączy w sobie technologię, edukację i rozrywkę. Służy wszystkim uczniom klas I – VIII, a w szczególności uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Angażująca nauka: Dzieci uczą się najlepiej, gdy są zaangażowane i zmotywowane. Interaktywne lekcje i gry edukacyjne przyciągają uwagę uczniów i sprawiają, że nauka staje się fascynującą przygodą. Nauczyciele mogą przeprowadzać ciekawe zajęcia rewalidacyjne, zabawy integracyjne, ćwiczyć małą i dużą motorykę.

Różnorodność treści:  Szeroka gama treści edukacyjnych dostosowana do różnych przedmiotów i poziomów nauczania. Od matematyki po historię, możliwości są  praktycznie nieograniczone. Podłoga interaktywna  przenosi edukację na zupełnie nowy poziom, umożliwiając naukę znaków drogowych, naukę alfabetu czy poznawanie języka angielskiego.

Rozwój umiejętności społecznych: Integracja społeczna umożliwia wspólne zabawy i interakcje. Dzięki różnorodnym grom i zadaniom dzieci uczą się współpracy, komunikacji i budowania relacji z rówieśnikami.

Justyna Wośko – Dziamska