Egzamin próbny z matematyki

Za nami egzamin próbny z matematyki z wydawnictwem Nowa Era… I chociaż dzisiaj zadajecie sobie pytania natury filozoficznej w zakresie zasadności matematyki w naszym codziennym i zawodowym życiu, to przyjdzie taki czas, że bez zastanowienia przyjmiecie z aprobatą cytat z książki Richarda Couranta i Herberta Robbinsa zatytułowanej „Co to jest matematyka?”, wydanej po raz pierwszy w 1941 roku: „Matematyka, jako wyraz myśli ludzkiej, odzwierciedla czynną wolę, kontemplacyjny rozum i dążenie do doskonałości estetycznej. Jej podstawowymi elementami są: logika i intuicja, analiza i konstrukcja, uogólnianie i indywidualizowanie. Różne tradycje podkreślały różne spośród tych aspektów, jednak tylko gra tych przeciwstawnych sił, walka o ich syntezę stanowi o żywotności, użyteczności i ogromnym znaczeniu matematyki”   ….

I STWIERDZICIE, ŻE BYŁO WARTO… Wasza Wychowawczyni.