DBAM O ZDROWIE

W środę 8 listopada 2023 roku w dniu EUROPEJSKIEGO DNIA ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA uczniowie klas I – VI gościli panią Martę Greśkiw dietetyka klinicznego ze Szczecina. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji jednego z punktów innowacji pedagogicznej „Dbam o zdrowie”. Innowację w szkole prowadzą nauczyciele: p. Katarzyna Wiśniewska, p. Justyna Wośko – Dziamska, p. Piotr Lenkiewicz.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Jak mówiła prowadząca, tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się dobrą formą. Zwróciła także uwagę na łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu.

Pani dietetyk przygotowała interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną i pokazem produktów ile zawierają cukru. Dzieci uzyskały również informacje na temat produktów jakich powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem. Zdrowy tryb życia nie musi być pasmem wyrzeczeń wystarczy zastosować zasadę 80/20 to znaczy 80% diety powinna być zdrowa a 20% diety zostawiamy na grzeszki żywieniowe.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem, wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk Marcie Greśkiw za wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.

Justyna Wośko - Dziamska