Mała książka - wielki człowiek

Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych oraz zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków i opiekunów.

Projekt jest ogólnopolski i w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kilka dni temu pakiet takich książek trafił do naszej szkoły. Książki otrzymali wszyscy uczniowie rozpoczynający w tym roku szkolnym naukę czyli pierwszoklasiści.

Przed rozdaniem książek dzieci zostały zainspirowane pierwszym alfabetem, który znajduje się w każdej książce „Szkoła na Tak”.

Następnie na tablicy interaktywnej ukazał się wiersz Tadeusza Kubiaka „Ja jestem książka”, który został przeczytany przez dzieci. Wersja była bogato ilustrowana, co pomogło dzieciom zrozumieć teść wiersza. Po omówieniu, dzieci wykonały własną ilustrację do wiersza w zeszycie.

Z wielkim zainteresowaniem otwierały otrzymany pakiet książek „ Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek oraz „ Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem! – Przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty.

Maria Suda