105 rocznica odzyskania niepodległości - uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

"Myśląc o przyszłości narodu trzeba się oprzeć o jego groby"

Jerzy Waldorf

Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W wydarzeniu brała udział społeczność całej szkoły, Pani dyrektor Janina Perzanowska, Pani wicedyrektor Agnieszka Fudała, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Brojce Pan Bartosz Janecki, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Małgorzata Pszczoła, przedstawiciele Rady Rodziców. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu, po czym swój program poetycko-muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy drugiej, trzeciej i siódmej.

Listopad to miesiąc wyjątkowy dla naszego narodu - symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.

D. Kossowska, M. Kozłowska, J.Grabowska