IX edycja konkursu "WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH"

Patriotyzmto duma z tego, kim jesteśmy. To miłość i przywiązanie do własnego kraju. Patriotami byli żołnierze i zwykli Polacy, którzy walczyli o wolność Polski. Dzisiaj nie walczymy już o niepodległość, ale możemy podkreślać swój patriotyzm uczestnicząc w ważnych wydarzeniach dla Ojczyzny, poprzez zawieszanie flagi biało-czerwonej, czy śpiewanie hymnu narodowego. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej podkreślili swój patriotyzm przygotowując się i uczestnicząc w IX edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” organizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie.

Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 15 tysięcy uczestników.

10 listopada uczestnicy: z klasy II – Amelia Matera, Marcel Michalczyk, Aleksander Tyszer, Blanka Wójtowicz i Miłosz Zając oraz z klasy III – Radosław Beśka, Maciej Bodnar, Zbigniew Czechowicz, Szymon Piskorz i Ignacy Wasylik pod okiem pani Marii Sudy zmagali się z zadaniami konkursowymi.

Życzymy im wspaniałych wyników.

M. Kozłowska