NIEZWYKŁA PODRÓŻ druga lekcja w ramach programu DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Druga lekcja w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci Uczą Rodziców" to niezwykła lekcja geografii, która łączyła w sobie informacje o Ziemi, ciekawostki o naszej planecie z elementami kultury w różnych zakątkach świata. Dzieci z klasy II dowiedziały się czym są kontynenty i oceany, a także nieco bliżej poznały kilka państw.

Celem ogólnym lekcji byłoukazanie dzieciom jak niezwykła jest nasza planeta oraz jak działalność człowieka sprawia, że na Ziemi jest wiele fascynujących miejsc stworzonych przez ludzi na przestrzeni wieków.

Cele szczegółowe lekcji to:

• - omówienie terminów "kontynent" i "ocean"
  • - prezentacja wszystkich kontynentów na Ziemi
  • - prezentacja 6 państw rozlokowanych na 6 kontynentach
  • - ukazanie jak wspaniałe mogą być efekty działalności człowieka (prezentacja budowli stworzonych przez ludzi)

Dzieci po poznaniu kontynentów i oceanów poznały ciekawostki o Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Japonii, Egipcie i Australii. Poznały także pięć ciekawostek o Ziemi i 10 niezwykłych budowli stworzonych przez człowieka: Wielki Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Piramidy w Gizie, Akropol, Machu Picchu, Koloseum, Tadź Mahal, Stonehenge, Al – Chazna i Mount Rushmore

Uczniowie z wielką ciekawością oglądali prezentację, z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne ćwiczenia.

Małgorzata Kozłowska