Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

19 października nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest czytania na przerwie jest:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
- integracja środowiska lokalnego,
- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
- wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu;
- pobicie zeszłorocznego rekordu akcji.

W tegorocznej akcji czytania wzięło udział 225 osób. Czytali nie tylko uczniowie. Do czytania przyłączyli się panie: dyrektor i wicedyrektor, pracownice obsługi i kuchni, rodzice. Najmłodszym czytali rodzice, wychowawcy i członkowie Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia wielu uczniów przebrało się za postaci bajkowe, uświetniając w ten sposób święto czytelnictwa w naszej szkole. Kilkoro uczniów czytało książki w formie ebooka korzystając z aplikacji Legimi.

Dziękujemy gorąco wszystkim zaangażowanym w akcję Czytania na Przerwie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Organizatorki akcji, panie: M. Kozłowska, E. Balonis, J. Wośko - Dziamska