Teatrzyk Krak-Art z Krakowa - "Calineczka"

27 października w naszej szkole odbyło się, pierwsze z pięciu zaplanowanych na ten rok, spotkanie z aktorami ze studia Krak -Art z Krakowa. Zespół wystawił przedstawienie pt. „Calineczka”. Adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena przeniosła najmłodsze dzieci z klas 0 - III w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Była to opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka poznała na swojej drodze rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta, Jaskółkę, która przeniosła ją w zaczarowany świat krainy Elfów. Uczniowie brali aktywny udział w przedstawieniu, ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy potrzebującym i wdzięczności. Na koniec aktorów nagrodzono gromkimi brawami.

Kolejne spotkanie teatralne już 28 listopada.

Małgorzata Kozłowska