„Cywilizacja życia”. XXIII Dzień Papieski

W niedzielę poprzedzającą 45  rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 15 października 2023 r., w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony był  XXIII  Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Cywilizacja życia ”.

Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 103. rocznicę urodzin i 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II oraz 23-lecie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Obchody Dnia Papieskiego od kilku lat przyjmują również kształt aktywnego spędzania wolnego czasu wokół sylwetki Świętego Papieża Polaka i jego nauczania. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas  nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę. Aby zapoznać się i przybliżyć uczniom sylwetkę sławnego Polaka Papieża w klasach I-VIII poprzedzono katechezy tematyczne związane osobą Papieża Jana Pawła II i Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zadanie 5 „Jan Paweł II znany czy nieznany?” z projektu „W domu, w przedszkolu w szkole z Bogiem” uczniowie Szkoły Podstawowej zrealizowali.
Fotorelacja poniżej.

Justyna Wośko – Dziamska