ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI SENSOPLASTYKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Zajęcia z elementami sensoplastyki w oddziale przedszkolnym

Uczniowie oddziału przedszkolnego uczęszczają na zajęcia z elementami sensoplastyki. Podczas zajęć dzieci zanurzają się w kolorowej cieczy nienewtonowskiej, sporządzają pachnące, kolorowe masy z mąki, mydła, pianki do golenia, które stanowią bazę wyjściową do wielu działań. Zaś malowanie na folii bąbelkowej, a następnie odciskanie jej na papierze to zupełnie inna forma działań sensorycznych. Jest to doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Manipulowanie w masach o różnorodnych konsystencjach, barwach, różnych materiałach i zapachach wpływają pozytywnie na wszystkie zmysły uczestników zajęć. Zabawy manipulacyjne z zastosowaniem szerokiej gamy bodźców mają również ogromny wpływ na rozwój dzieci, a co za tym idzie na jakość funkcjonowania ich w życiu codziennym.

Jolanta Dzięgielewska