V EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO "DZIECI UCZĄ RODZICÓW" - BEZPIECZNI W DRODZE

Dzieci z klasy II w roku szkolnym 2023/2024 biorą udziałw piątej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą Rodziców”. Jest to drugi rok naszej przygody z tą akcją. Podczas pierwszej lekcji „Bezpieczni w drodze”  dzieci zdobyły i utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poznały zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, poznały najważniejsze numery alarmowe  i znaki drogowe, zapoznały się z 6 zasadami bezpiecznego ucznia.

Celem ogólnym zajęć byłoposzerzenie i utrwalenie wiedzy z obszaru bezpieczeństwa dzieci w zakresie bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

Celami szczegółowymi było:

-       Przedstawienie dzieciom najważniejszych kwestii związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i kolejowym

-       Omówienie zasad przechodzenia na przejściu dla pieszych

-       Prezentacja znaków drogowych wraz z ich podziałem

-       Przedstawienie 6 zasad bezpiecznego ucznia

-       Wskazanie istoty noszenia odblasków

Mamy nadzieję, że wiadomości zdobyte na zajęciach przyczynią się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa najmłodszych.

Małgorzata Kozłowska