EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive -Bądź aktywny ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach przyłączyli się do tej akcji. Swoją aktywnością wykazali się podczas  lekcji wychowania fizycznego i zajęć ruchowych.

Aktywność fizyczna ma poprawić zdrowie fizyczne i psychiczne oraz wspierać integrację społeczną.

Bycie aktywnym uczniowie realizowali w grze w piłkę nożną, w unihokeja, rzutach do celu, biegach, grach i zabawach na świeżym powietrzu, rzutach piłką palantową.

Tegoroczna dziewiąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła  się w dniach od 23 do 30 września 2023 r.

Do zobaczenia za rok, na kolejnych potyczkach sportowych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, ale nie zapominajmy, że aktywność fizyczna powinna być każdego dnia niezależnie od pory roku.

Nauczyciele wychowania fizycznego