Pomożemy bo możemy

Społeczność Szkoły Podstawowej w Brojcach  w roku szkolnym 2023/2024 po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Zbieram to w szkole”.

W roku szkolnym 2023/2024 zbieramy: telefony komórkowe, baterie, laptopy, zegarki tarczowe.

Dzięki takim  zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:

- edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży,

- pomaganie  środowisku naturalnemu, wspierając recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.

Darowizny od firm recyklingowych przekazywane są jako pomoc rozwojowa dla najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej. Dzięki „dobroczynnemu recyklingowi” wybudowano dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie. Ciągle wspierana jest budowa studni głębinowych w Czadzie oraz w Tanzanii, Dom Dziecka w Boliwii oraz Sercański dom dla dziewcząt KDF na Filipinach.

Misją akcji jest niesienie pomocy najbiedniejszym, wśród których pracują misjonarze sercanie. Pomagamy w Czadzie i na Filipinach.

Zapraszam do udziału w zbiórkach. Niewiele nas to kosztuje, a możemy pomóc innym. Dobro zawsze powraca do osoby, która dzieli się nim z innymi.

Justyna Wośko – Dziamska