Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

„Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób,

aby uczniowie uważali ją za cenny dar,

a nie za ciężki obowiązek”.

A. Einstein

Nastąpił dzień, w którym  w uroczysty sposób trzeba ponownie rozpocząć rok szkolny …..W inauguracji roku szkolnego 2023/2024 uczestniczyli: dyrektor SP Brojce p. Janina Perzanowska, Wójt Gminy Brojce p. Michał Zinowik, wice-  wójt Gminy Brojce p. Bartosz Janecki, nauczyciele, pracownicy  szkoły, rodzice, uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.
 Po ponad dwumiesięcznym okresie wakacyjnym, spotykamy swoich kolegów i koleżanki oraz nauczycieli, gdy pełni radosnego entuzjazmu stajemy w murach naszej szkoły 4 września - nie wolno nam zapomnieć o historycznym wydźwięku daty 1 września. Oto właśnie 1 września 2023 roku minęły 84 lata od wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę, rozpoczynając tym samym trwający 6 lat, największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. 84 lata temu dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach, a zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Zapamiętajmy te smutne wydarzenia i wołajmy głośno o pokój na świecie. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. Dziś, 4 września 2023 roku, stojąc tutaj, nie musimy obawiać się o to, że nasz dom  oraz bliscy nie są bezpieczni.

Rozpoczynając nowy rok szkolny pamiętajmy, że szkoła to miejsce, w którym będziemy rozwijać swoje pasje, zainteresowania oraz bawiąc się, pamiętając że powinniśmy przestrzegać konkretnych zasad ustanowionych dla naszego dobra i bezpieczeństwa. Niech nasza szkoła po raz kolejny będzie miejscem przyjaznym dla każdego. Będziemy także w tym roku brać aktywny udział w życiu szkoły, w konkursach, zawodach sportowych i olimpiadach, rozsławiając imię naszej szkoły na terenie gminy, powiatu, województwa, a nawet kraju. Patrzmy w przyszłość z optymizmem, bądźmy pełni radości i czerpmy energię do pracy z wakacyjnych przygód. I pamiętajmy, że: „Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości – o tyle będziemy mądrzejsi…” W czasie dzisiejszej inauguracji roku szkolnego pierwszoklasiści uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu. Już pierwszego dnia pobytu w szkole najważniejsi w tym dniu zostali pasowani na uczniów przez dyrektora szkoły p. Janinę Perzanowską w obecności Wójta Gminy Brojce p. Michała Zinowika i wicewójta p. Bartosza Janeckiego.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2023/2024 życzymy

DZIECOM I UCZNIOM, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radości, wielu przyjaźni i ciągłego rozwoju. NAUCZYCIELOMPRACOWNIKOM SZKOŁY życzymy, by był to rok spokojnej pracy, przynoszącej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia. RODZICOM zaś życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł spokój, wiele satysfakcji oraz nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.

Justyna Wośko-Dziamska