ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna...” ks. Jan Twardowski

Zakończenie roku szkolnego to moment, na który czeka wielu uczniów. Rozpoczyna on ponad dwumiesięczną przerwę od nauki.  Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami  zabawnie, kręte ścieżki prowadziły nas do tego dnia. Jednak mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące.

23 czerwca 2023 roku był wyjątkowym dniem, w którym społeczność szkolna w Brojcach  rozstawała się nie tylko z ósmoklasistami. Pożegnano również nauczycieli p. Halinę Goszczyńską i  p. Małgorzatę Romanko, które podjęły  decyzję o zakończeniu  drogi zawodowej oraz p. Magdalenę Gliwę.  Jednak to nie wszystkie pożegnania. To także był ostatni rok współpracy  w Ramach Rady Rodziców z p. Katarzyną Sikorską. Za lata społecznej pracy, okazywanego wsparcia, zrozumienia, wielu cennych inicjatyw i działań  w imieniu społeczności szkolnej DZIĘKUJEMY. Zgodnie z harmonogramem rozpoczęliśmy uroczyste apele, na które przybyli Rodzice, zaproszeni goście: p. Bartosz Janecki Zastępca Wójta Gminy Brojce, p. Małgorzata Pszczoła  - kierownik OPS w Brojcach oraz pracownicy. Po wysłuchaniu słów gratulacji za całoroczną pracę oraz wakacyjnych życzeń złożonych przez Zastępcę Wójta p. Bartosza Janeckiego nagrodziliśmy wszystkich uczniów za osiągnięcia w nauce oraz wręczyliśmy listy gratulacyjne dla Rodziców uczniów klas trzecich i ósmych, którzy przez kolejne lata uzyskiwali promocję z wyróżnieniem. Wszyscy, którzy w bieżącym roku szkolnym uczyli się sumiennie, mogli dziś poczuć satysfakcję z pracy, jaką wykonali. Ci, którym tym razem się nie udało zdobyć szczytów wiedzy, zrozumieli, że jeszcze wszystko przed nimi. Absolwentom klas VIII życzymy aby odejście w szeroki świat i opuszczenie murów Szkoły Podstawowej w Brojcach było miłym wspomnieniem. Praca z Wami była dla całego grona pedagogicznego nie tylko wyzwaniem, ale i wielką przyjemnością.

Pan Bartosz Janecki oraz Pani Agnieszka  Fudała wręczyli nagrody organu prowadzącego dla uczniów klas IV-VIII, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,0 oraz byli laureatami konkursów na szczeblu co najmniej powiatowym w trzech kategoriach: stypendium naukowe, nagrody za wybitne osiągnięcia  naukowe oraz Uczeń Roku.

Była też chwila na podziękowania rodzicom, którzy szczególnie ofiarnie pomagali w pracy wychowawczej, z ochotą podejmowali wszelkie działania na rzecz szkoły, a niejednokrotnie sami je inicjowali.

Rok szkolny 2022/2023 już za nami. Nadeszły wakacje i zasłużony odpoczynek. Pani dyrektor,  nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi  życzą uczniom wesołych i bezpiecznych letnich zabaw. Wakacje czas zacząć... Chwilo trwaj!

Do zobaczenia we wrześniu!

Justyna Wośko-Dziamska