Uroczyste pożegnanie absolwentów

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,

Ważnych jest kilka tych chwil , tych na które czekamy.” M. Grechuta

Dnia 21 czerwca 2023 r. punktualnie o godzinie 10.00 odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość, jaką było pożegnanie absolwentów. Wzięli w niej udział uczniowie klas ósmych, rodzice, uczniowie klas IV-VII, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz dyrektor szkoły Pani Janina Perzanowska. Uroczystość uświetnił Wójt Gminy Brojce Pan Michał Zinowik, który życzył powodzenia w szkołach ponadpodstawowych oraz złożył życzenia naszym absolwentom. Uczniowie klas ósmych podziękowali za trud włożony w ich wychowanie oraz nauczanie. Po tym uroczystym momencie nastąpiło pożegnanie uczniów klas ósmych przez uczniów klasy siódmej, przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Fudały. Odczytane wiersze i życzenia z pewnością pozostaną w pamięci naszych absolwentów, a cenne przesłanie zawarte w ich wypowiedziach będą gwarancją sukcesu i pomyślnej przyszłości. Następnie przepiękne słowa wdzięczności zostały skierowane przez rodziców do swoich dzieci oraz do nauczycieli. Absolwenci otrzymali od rodziców pamiątkowe statuetki, pracownicy szkoły kwiaty, a dodatkowo dyrekcja oraz wychowawcy świadectwo z wyróżnieniem. W przemówieniu życzenia powodzenia w dalszej drodze, sukcesów i spełnienia marzeń złożyła absolwentom dyrektor szkoły. Uroczystość zakończyło odczytanie listu przez absolwenta z najwyższą średnią – Wiktorię Wójtowicz, a wychowawcy wręczyli dyplomy podziękowania rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły, życzliwość oraz wsparcie.

Składamy słowa uznania oraz podziękowania Rodzicom uczniów klas ósmych za aktywne i piękne zaakcentowanie doniosłości dzisiejszej uroczystości.

Bogusława Wiśniewska

Monika Nowosad