Koniec roku szkolnego to czas na podsumowanie naszej pracy. Zajęcia rozwijające w klasie III.

Na zajęciach „Kierunek Polska” poszerzało swoją wiedzę i umiejętności 12 uczniów z klasy III. Zajęcia odbywały się systematycznie w każdy wtorek.

Dzieci pracowały przy komputerach szukając wiadomości na temat pobliskiego województwa lubuskiego oraz pomorskiego, a także korzystały z Wielkiej Mapy Polski zapoznając się z najpiękniejszymi miejscami na terenach tych województw. Obejrzały również krótkie filmy pokazujące informacje turystyczne na ich temat.

Zgodnie z planem pracy dzieci z kółka czynnie przygotowywały do klasy dekoracje związane z : konkursami, imprezami szkolnymi (Dzień Wiosny, Test Kompetencji Trzecioklasisty, Olimpusek , Tydzień Tolerancji). Podczas zajęć został przygotowany cały scenariusz z okazji zakończenia klasy III oraz oprawa muzyczno – wokalna i taneczna.

Jednym z punktów planu pracy zajęć był udział w konkursach. Uczniowie przygotowali się do konkursu Olimpusek (sesja wiosenna) z edukacji matematycznej, polonistycznej i języka angielskiego, Ogólnopolskiego Testu Kompetencji Trzecioklasisty, szkolnego konkursu matematycznego, ortograficznego i czytelniczego. Przygotowali także grupowe prace plastyczne pt.: „Życzliwość i dobre relacje”. Brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez SANEPID „Dbam o zdrowie psychiczne”. W ramach integracji zespołu klasowego, chłopcy przygotowali i poprowadzili Dzień Kobiet.

Podczas zajęć dzieci pracowały również z programem EkoEksperymentarium zdobywając wiedzę ekologiczną oraz uczyły się grać na dzwonkach, prostych melodii dziecięcych.

Wszystkie zajęcia kształtowały umiejętności efektywnego współdziałania w zespole i samokontroli.

Uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.

Maria Suda