Dzień Dziecka

Dnia 5 czerwca w naszej szkole odbyło się wielkie świętowanie – Dzień Dziecka. To był jeden z najwspanialszych dni w naszym szkolnym kalendarzu. Rozpoczłą się od złożenia życzeń przez Pana Michala Zinowika Wójta Gminy Brojce oraz  Panią Janinę Perzanowską, dyrektor szkoły, a następnie od malucha do najstarszego, nawet dorośli, korzystali z atrakcji zorganizowanych przez Radę Rodziców. Pełen magii festiwal kolorów, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, a także kolorowe fryzury uczyniły z nas radosne i niczym z bajki zabawne postacie. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkoły podstawowej brali udział w zabawach i grach plenerowych, zajęciach prowadzonych przez animatora, a także w konkurencjach strażackich – co było nie lada wyzwaniem. W krainie naszych przygód towarzyszyła nam żywa maskotka - pszczółka Maja.

Na boisku szkolnym z okazji Dnia Dziecka odbywały się także sportowe atrakcje: towarzyski mecz piłki nożnej chłopców i sztafeta dziewcząt. Chętnych nie zabrakło również do przeciągania liny, turnieju rzutów do kosza, czy gry w dwa ognie.

Największą atrakcją dla naszych najmłodszych milusińskich był dmuchany zamek, choć i starszych wiekiem spotkać można było w długiej kolejce do bram zamku. W kreatywnym kąciku działy się prawdziwe cuda! a filmowa fotobudka uwieńczyła nasze pełne radości twarze.

Skoro Dzień Dziecka, to nie mogło zabraknąć słodkich pyszności. W wolnej chwili – choć takie się prawie w ogóle nie zdarzały, cieszyliśmy się smakiem waty cukrowej (dzięki życzliwości OSP Kiełpino), pysznych babeczek, ciast i ciasteczek. Aby nie opaść z sił zapewnione mieliśmy także pieczone kiełbaski zaserwowane przez naszą stołówkę.

Mnóstwo atrakcji, zabaw i tańców… ach co to była za dzień!!! Zostały nam cudowne wspomnienia!

Dziękujemy wszyskim którzy wlączyli się w organizacje dzisiejszego dnia: stażakom, Radzie Rodziców i rodzicom, pracownikom szkoły i stołowki szkolnej.

Monika Nowosad