Dzień Mamy i Taty u Muchomorków

Dzień 30 maja był szczególnym dniem w naszej grupie, gdyż do przedszkola zostali  zaproszeni rodzice, aby wspólnie z dziećmi uczestniczyć  w uroczystości z okazji ich święta. Muchomorki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Pod czujnym okiem swoich Pań, przygotowały  program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki, śpiewali piosenki, grali na instrumentach,  tańczyli, zaś w podziękowaniach pociechy wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, były piękne  kwiaty, breloczki oraz własnoręcznie narysowane portrety.  Rodziców bardzo wzruszyły, a nawet rozczuliły występy dzieci. Po występie życzenia rodzicom złożyła Pani dyrektor Janina Perzanowska. Następnie  wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego ponownie trwały rozmowy, przeplatane słowami zachwytu i uznania, którymi dzielili się między sobą jeszcze raz przeżywając występ swoich pociech. Ta uroczystość była okazją do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wspólnego przeżywania radości, okazywania miłości rodzicom przez swoje pociechy.

Kamila Klepacka