Światowy Dzień Pszczół

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w miniony piątek dzieci z grup Muchomorki i Promyczki aktywnie włączyły się w działania, których celem było budzenie świadomości  na temat  pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu. Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody.  Zabawy ruchowe, zagadki, rebusy, działania matematyczne podkreśliły atrakcyjność zajęć. Ponadto wykonały piękne prace plastyczne, które można podziwiać w holu przedszkola. Zwieńczeniem tego pracowitego dnia było wykonanie poidełka dla pszczół.

Kamila Klepacka