Piknik Historyczny „Śladami Dawnych Słowian”

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Rymaniu oraz Stowarzyszenia Historycznego „Dębosz” w Rymaniu troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Konkursie Historycznym dotyczącym dziejów Polski pierwszych Piastów. Zmagania konkursowe odbyły się w czterech konkurencjach:

- krzyżówka – uczniowie każdego zespołu wspólnie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem dotyczącym historii Polski od X do XII wieku,

- rozpoznawanie ilustracji – postaci z pocztu Jana Matejki, zabytków,

- mapa – uczniowie wykonywali polecenia na mapie konturowej Polski X-XII wieku,

- quiz historyczny – każdy zespól wybierał trzy pytania.

Po emocjonujących eliminacjach nasza drużyna w składzie: Piotr Michalczyk kl. VIII a, Kajetan Stobiecki kl. VII oraz Maja Kuczkowska kl. VI zdobyli trzecie miejsce na osiem drużyn z trzech powiatów biorących udział w konkursie. Udział w konkursie historycznym pozwolił na pogłębianie posiadanej wiedzy oraz kształtowanie zainteresowań historią Ojczyzny.

Gratulujmy naszym młodym historykom znakomitej wiedzy historycznej!

Dziękuję za opiekę nad drużyną p. Joannie Zarzyckiej

Leszek Perzanowski