EKOBOHATERZY z I B

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy I b uczestniczyli w wyjątkowej lekcji ekologii. Była to szósta lekcja w ramach akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" podczas której dzieci dowiedziały się:

-       czym jest ekologia,

-       jak prawidłowo segregować odpady

-       oraz poznały zasady dbania o środowisko.

Uczniowie poznali terminy - "ekologia", ,działania proekologiczne” "segregacja odpadów", zapoznali się z 8 zasadami dbania o środowisko, omówili zasady prawidłowej segregacji odpadów.

Główną część lekcji stanowiła jak zawsze prezentacja multimedialna, na której w sposób atrakcyjny dla dziecka zaprezentowane zostały zagadnienia będące przedmiotem zajęć. Po prezentacji uczniowie wykonywali zadania związane z tematyką lekcji.

W domu z rodzicami wykonali pracę plastyczną na której zaprezentowali 5 zasad dbania o Ziemię.

Małgorzata Kozłowska