"Pomoc bez pieniędzy” – ogólnopolski konkurs plastyczny

W dniach 06.03 – 30.03.2023 w Szkole Podstawowej w Brojcach i przedszkolu trwał ogólnopolski konkurs plastyczny „Pomoc bez pieniędzy”.

Konkurs był organizowany w ramach projektu „Zbieram to w szkole”. Program w szkole trwa od roku szkolnego 2020/2021. W ramach tego projektu zbieramy telefony komórkowe, znaczki, tablety, baterie, zegarki.

Głównym celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że wszyscy poprzez swoje codzienne decyzje i działania realizowane w najbliższym otoczeniu możemy przyczynić się do zmiany świata na lepsze. Dodatkowym celem był rozwój kreatywności i umiejętności plastycznych uczestników projektu.

Z naszej szkoły i przedszkola na konkurs przekazaliśmy 14 prac z czego jedna praca Ignacego Więckowicza z oddziału przedszkolnego „Muchomorki” zdobyła I miejsce w I edycji konkursu ogólnopolskiego „Pomoc bez pieniędzy”.

Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy 0-3, 4-6 i 7-8 szkół podstawowych. Jury w ocenie kierowało się zgodnością z tematem, wartością merytoryczną prac plastycznych, walorami estetycznymi i pomysłowością.

Prace uczniów wysłane na konkurs:

1.Milena Majkut – oddział przedszkolny „Pszczółki”

2.Ignacy Więckowicz – oddział przedszkolny „Muchomorki” – zwycięzca I miejsca

3.Alan Szypłowski kl. I „a”

4. Martyna Drzewiecka kl. II

5. Ignacy Wasylik kl. II

6. Dawid Majkut kl. III

7. Weronika Łosiewicz kl. IV

8. Natalia Maksymczuk kl. IV

9. Alicja Piszcz kl. IV

10. Dawid Styma kl. V

11. Monika Michalska Kl. VI

12.Anna Duda kl. VII

13. Adam Piszcz kl. VII

14. Zuzanna Sikorska kl. VII

Uczniowie na terenie szkoły zostali nagrodzeni oceną z religii, punktami z zachowania, dyplomami i drobnymi upominkami.

Dziękuję za wzięcie udziału w konkursie i zapraszam do kolejnych.

Justyna Wośko – Dziamska