II Powiatowy Konkurs Klocków Lego

Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”

Glenn Doman

Układanie klocków to super zabawa dla każdego w każdym wieku! Budowanie wieży, zamków, czy całego miasta, to jedna z ulubionych zabaw. To nie tylko sposób na nudę, ale przede wszystkim rozwijanie wyobraźni, a formuła konkursu dodatkowo pobudza inwencję twórczą.

W dniu 17 kwietnia 2023 roku sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w II Powiatowym Konkursie Klocków Lego. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: Wehikuł czasu, Fauna i Flora oraz wyzwanie wyobraźni. Nasi uczniowie dzielnie walczyli w rywalizacji z uczniami z innych szkół z powiatu gryfickiego. Podczas turnieju panowała wspaniała koleżeńska atmosfera, młodzież świetnie się bawiła. W każdej drużynie było dwóch uczniów oraz jeden opiekun, a każda drużyna pracowała z ogromnym zaangażowaniem.  Po wykonaniu prac nastąpiła najważniejsza chwila ogłoszenia wyników. Pierwsze miejsce zdobyła najmłodsza grupa z naszej szkoły uczniowie klasy II – Zbigniew Czechowicz oraz Wojciech Pochwała,  IV miejsce zdobyła drużyna z klasy VI i VIII a – Alicja Lewandowska oraz Jakub Drzewiecki, a VIII miejsce zdobyła drużyna z klasy VIII a Piotr Michalczyk oraz Mariusz Fudała.

Gratulujemy!

Leszek Perzanowski,  Patrycja Kanarek,  Anna Beśka