Dzień Świadomości Autyzmu w grupie "Biedronki"

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Grupa ,,Biedronki” wraz z Paniami na znak solidarności, ubrała się na niebiesko, gdyż jest to kolor symbolizujący to spektrum.  Autyzm to zaburzenie, które trwa przez całe życie. Dzięki terapii dzieci mogą nauczyć się lepiej funkcjonować, ale niektóre zawsze będą potrzebować opieki. Zdarza się, że dzieci zachowują się w nietypowy sposób, przejawiają zachowania agresywne lub autoagresywne. Nie potrafią odpowiednio reagować na emocje, takie jak lęk czy strach. Trudno im jest odnaleźć się w różnych sytuacjach społecznych. Wszystkim Rodzicom dzieci autystycznych życzymy przede wszystkim dużo cierpliwości i umiejętności cieszenia się z rzeczy drobnych.

Monika Śmiglicka, Ewa Wołczak