Przedstawienie teatralne "Witajcie w naszej bajce" dla Rodziców uczniów klasy drugiej

„Bo jeżeli nie za szkłem, nie na taśmie,
To ta bajka musi być naprawdę,
TU WŁAŚNIE!
Obok mnie dzieją się te dziwy.
"Kocham TEATR, bo jest inny: żywy."
Joanna Kulmowa

Szkolne przedstawienie teatralne to wydarzenie wyjątkowe. Teatr łączy w sobie słowo, obraz, ruch i muzykę. Pozwala  rozwijać wrażliwość, umiejętności komunikacyjne, otworzyć się na nowe doświadczenia, zaprezentować się, współpracować w grupie i oczywiście świetnie się przy tym bawić.

Dnia 27 marca 2023 roku  o godzinie 17 w naszej szkole zaprezentowano przedstawienie pt. "Witajcie w naszej bajce". W rolę niesamowitych postaci bajkowych wcielili się wszyscy uczniowie klasy drugiej. Na spektakl zostali zaproszeni rodzice dzieci.
Występ rozpoczął się od zaśpiewania utworu z Akademii Pana Kleksa "Witajcie w naszej bajce". Na zakończenie dziewczynki wzruszyły widzów swoim wykonaniem piosenki "Malowane bajki". Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, za co otrzymały gromkie oklaski. Po zakończonym spektaklu rodzice oraz wychowankowie udali się na poczęstunek, rozmowy, zabawy.
Teatrzyk i wspólnie spędzony czas dostarczył niezapomnianych wrażeń i zwrócił uwagę na to, co w życiu ważne. Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz dzieci to były chwile pełne radości i inspiracji.
Wychowawca klasy drugiej
                                                      Joanna Grabowska